Henry Kramer

Siemanello. Jestem rozkochanym muzycznie rockmanem wychowanym w klimatach rockowych. Moje życie od zawsze było i jest przepełnione – głównie – hard rockiem oraz heavy metalem. Próbowałem wszystkiego, co związane jest tymi nurtami. Zagłębiałem się w najbardziej odległe, pokręcone i mroczne zakątki, dzięki temu mam swoich ulubieńców rozsianych po całym oceanie metalu, niczym wyspy greckie na Morzu Śródziemnym. Gorąco zapraszam do udziału w moich audycjach autorskich w środy i piątki, zawsze od godziny 22.00. ProRock z Wami!

kontakt: henry.prorock@gmail.com

Piątek 21:00-00:00

W tej audycji usłyszycie przede wszystkim muzykę gitarową, instrumentalną, ale nie tylko! Jest jest prawdziwy gitarowy sztos, w którym prezentuję takich muzyków jak: Steve Vai, Joe Satriani, Zakk Wylde, Gary Moore, John Petrucci, Jimi Hendrix, Eddie Van Halen, Andy Timmons oraz wielu innych. Każda audycja zawiera nowości z tego kręgu muzycznego oraz część poświęconą muzykom polskim.

Wybrane środy 22:00-00:00

To miejsce jest przystanią dla wielbicieli ekstremalnych odmian muzyk metalowej. Ciemna strona Antidotum jest audycją dla Wybrańców, bowiem nie każdy człowiek posiada dar, dzięki któremu może delektować się fenomenem czarnego metalowego rzemiosła. Miłośnicy mrocznych treści poczują się tutaj znakomicie.

Wybrane środy 22:00-00:00

W tej audycji usłyszycie przede wszystkim muzykę gitarową, instrumentalną, ale nie tylko! Jest jest prawdziwy gitarowy sztos, w którym prezentuję takich muzyków jak: Steve Vai, Joe Satriani, Zakk Wylde, Gary Moore, John Petrucci, Jimi Hendrix, Eddie Van Halen, Andy Timmons oraz wielu innych. Każda audycja zawiera nowości z tego kręgu muzycznego oraz część poświęconą muzykom polskim.

Wybrane środy 22:00-00:00

Zapraszam do odbiorników wszystkich fanów „zadoomanego” cyklu, a w nim muzyka, która zabierze nas w ciężkie i monstrualne brzmienia doom, stoner, sludge czy psychodelicznie zakręcone klimaty desert, psychodelic rock. Nie zabraknie fragmentów płyt oraz garści nowości muzycznych z całego świata łącznie z Polską 

Wybrane środy 22:00-00:00

Jest to muzycznym misterium z nieco nostalgiczną zawartością. Tytuł dokładnie określa ramy audycji, która odwołuje się od delikatnych nastrojów poprzez odlotowe klimaty pełne wzruszeń, aż po katastroficzne brzmienia rozpaczy i bólu. Na antenie pojawia się też czasami muzyka filmowa

Paweł „Pawulon” Mielczarek

Przede wszystkim jestem fanem muzyki. Muzyka towarzyszy mi każdego dnia, jest dla mnie ważna. Uwielbiam jej słuchać. To ona przenosi mnie w inny wymiar i pozwala mi zapomnieć o tym, co tu i teraz. O tym co przyziemne i namacalne. Muzykę odbieram nie tylko narządami słuchu. Pochłaniam ją każdym porem swojego ciała. Rozbieram ją na części pierwsze, analizuję, wyszykuje w niej smakowitych kąsków… Słowem delektuje się nią

kontakt: pawulon.prorock@gmail.com

Czwartek 21:00-00:00

To miejsce jest przystanią dla wielbicieli ekstremalnych odmian muzyk metalowej. Ciemna strona Antidotum jest audycją dla Wybrańców, bowiem nie każdy człowiek posiada dar, dzięki któremu może delektować się fenomenem czarnego metalowego rzemiosła. Miłośnicy mrocznych treści poczują się tutaj znakomicie.

 

Sobota 20:00-22:00

To miejsce w czasoprzestrzeni, które stało się oazą dla nietuzinkowych dźwięków. Miejscem, w którym wszelkie podziały na gatunki nie istnieją. Antidotum jest przystanią, w której spotykają się ludzie wrażliwi na piękno muzyki

Ireneusz „Iro” Chyła

Jestem melomanem z krwi i kości, fascynuję się muzyką od szóstego roku życia, i nie wyobrażam sobie życia bez niej. Wielbie wiele gatunków poczynając od muzyki klasycznej, poprzez jazz, pop, blues, na rocku i metalu kończąc. Jestem pasjonatem i posiadaczem różnego rodzaju nośników dźwięków, ale przede wszystkim zakochany w płytach winylowych

kontakt: iro.prorock@gmail.com

Sobota 20:00-22:00

W audycji „Polska Krew” ukazuję wszystko to, co wartościowe w rodzimej muzyce. Słuchacze w sobotnich wydaniach usłyszą dawkę porządnego grania z lat 60, 70, 80, 90 ale również najnowsze trendy godne uwagi. Jako prowadzący wyznaje zasadę, że muzyka łączy pokolenia, a przede wszystkim jest pozbawiona wszelkich barier. Audycja ” Polska Krew ” to nie tylko prowadzący czy ludzie radia, mój sobotni wieczór to przede wszystkim słuchacze i wspaniała korelacja z Nimi, to od słuchaczy czerpię motywację, chęć zasiadania w sobotnie wieczory oraz poznaję muzyczne rejony, w których wcześniej nie było mi dane obcować. Cytując tekst mojego idola Kazimierza Staszewskiego „… gdyby nie było Was nie byłoby nas…”

Wolfgang Wolf

W Radio ProRock pracuję od lipca 2020 roku.Prowadzę audycje Muzyczna Krypta. Kręci mnie anonimowość, którą radio gwarantuje, kręci mnie to że wszystko zależy od tego jak brzmię, a nie od tego jak wyglądam, czy jak się ubieram. Do przygody tej namówiła mnie jedna z prezenterek tegoż radia, czego nie żałuję.

kontakt: wolf1974.prorock@gmail.com

Niedziela 18:00-21:00

Uwielbiam dzielić się swoją pasją, którą jest reprezentowana muzyka w audycji Muzyczna Krypta, a jest to mroczna tajemnicza podróż po najciemniejszych krańcach ludzkiej duszy ( gotycki rock, nowa fala, neofolk czy post punk). 

Łukasz „Ch-Fu” Szewczyk

Muzyka jest moją największą życiową pasją, ucieczką, kochanką. Przez 12 lat wydawałem pismo „Kulturka”, w którym to oczywiście muzyka odgrywała najważniejszą rolę. Organizowałem koncerty, wystawy i seanse filmowe. Byłem wice prezesem Stowarzyszenia „Kolektyw Twórczy Sochaczew”. Przez ponad 2 lata na antenie Radio Sochaczew prowadziłem własną autorską audycję („Kulturka Musi Być”), w ramach której zapraszałem różne zespoły i artystów związanych ze sceną muzyczną, którzy przedstawiali swoje muzyczne inspiracje. Wśród nich m.in.: Dezerter, Żywiołak, Robert Brylewski, Świetliki, Merkabah, Antigama, czy Minetaur. Teraz od ponad trzech lat jestem z Wami Drodzy Prorockowicze i mam nadzieję, że ta nasza wspólna przygoda potrwa jak najdłużej.

kontakt: ch-fu.prorock@gmail.com

Środa 20:00-22:00

„On The Road” to audycja nie tylko dla podróżników i ludzi będących ciągle w drodze, ale również poszukiwaczy nowych muzycznych wrażeń.
Usłyszysz tutaj muzykę z różnych muzycznych krain: od desert- stoner rocka, przez rock alternatywny, post-punk, new wave, noise, industrial i wszystkiego co rockowe. Wszyscy jesteśmy w ciągłej drodze, podróży, mkniemy gdzieś niczym widma, przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Audycja „On the Road” jest właśnie dla Was, wiecznych podróżników, którzy nie potrafią ustać w miejscu. Dla Was, którzy poszukujecie, szukacie nie tylko własnego miejsca na tej planecie, ale również nowych wyzwań i wrażeń zmysłowych. Poszukujecie nowej muzyki, nowych dźwięków. Mam nadzieję, że dzięki mojej audycji wiele dla siebie odkryjecie.

Marcin „Lothar” Mlek

Muzyki słucham od dziecka. Pamiętam jak, z wypiekami na twarzy, wsłuchiwałem się w dźwięki płynące z analogowych płyt (potem kaset i cd). Pomyślałem o tym, aby samemu spróbować tworzyć muzykę. Zaczynałem do perkusji, ale ostatecznie wylądowałem na gitarze. Poza grą w zespole zawsze myślałem jakby to było fajnie mieć swoją audycję w radiu. I spełniło się – grałem w kilku stacjach radiowych aż dotarłem do Radia ProRock. Moim celem i pragnieniem jest danie ludziom radości oraz przyjemności poprzez prezentację bardziej i mniej znanych zespołów i artystów.

kontakt: lothar.prorock@gmail.com

Wtorek 20:00-22:00

Jak wskazuje sama nazwa jest to audycja skierowana do fanów thrash metalu (ale nie tylko). Słuchacze znajdą tu też death metal, klasyczny heavy metal, grind itp. Dwie godziny metalowego łojenia, które na pewno pobudzą Was do kiwania głową (czy też headbangingiem) i przytupywania nóżką

Piątek 20:00-22:00

To audycja adresowana dla miłośników muzyki z krainy łagodności. Znajdziemy w niej zarówno klasyków rocka progresywnego jak i nowych, obiecujących artystów i zespołów. Jeśli chcecie odpocząć, zrelaksować się i odpłynąć gdzieś w nieznane to Progesteron Wam to zapewni.

Orlina Martinov

Jestem wokalistką, tekściarską i fanem ostrej muzyki z polotem. Kocham kulturę słowiańską i fascynują mnie pradawne języki europejskie. Z muzyką wszelaką obcuje na co dzień jako nauczyciel muzyki, muzyk i animator kultury. Uwielbiam musical, folk i muzykę, która wie, jak mnie zaczarować. Bez pisania, tworzenia i rozmyślania nad głębszym sensem słów, dźwięków, obrazów nie oddycham. I zawsze lubię stawiać przed sobą nowe wyzwania.

kontakt: runo.prorock@gmail.com

 

Nadar Vlkan

Jestem muzykiem, kompozytorem i ogromnym fanem muzyki wszelkich gatunków. Chociaż serce skradła mi nieszablonowa muzyka metalowa oraz wybitna muzyka filmowa i elektroniczna. Drugą moją pasją jest praca studyjna – realizacja dźwięku i sound design, więc i w tym temacie radio jest dla mnie gratką. Lubię być inspirowanym i inspirować innych, dzięki wzajemnej wymianie muzycznych doświadczeń.

kontakt: runo.prorock@gmail.com

Poniedziałek 20:00-23:00

Podróż będąca muzycznym runem, czyli spójną masą luźno powiązanych ze sobą włókien. Audycja składa się z różnych dźwięków, które mają wspólny cel – pokazać w oryginalny sposób to, co zapomniane – od wierzeń, legend, podań, poszukiwania wspólnoty w ukojeniu, w mistycznym oczyszczeniu czy poprzez powrót do wspólnego przeżywania tajemnicy życia w śpiewie, tańcu i zabawie. Muzyka, w której tlą się fantastyczne i mistyczne światy. Runo istnieje, by łączyć, promować muzykę ponad podziałami.

Piotr „Crow” Mikołajczyk

Rocka słucham cale życie. W brzmieniu gitary zakochałem się po obejrzeniu teledysku Stevego Vaya  „For the love of god”. Od kiedy przestałem grac na gitarze zacząłem grac na dobre w radio aby wypełnić swoja tęsknotę za muzyka. Na chwilę obecną moją miłością są covery.

kontakt: piotrcrow@gmail.com

 

„Upside down” to audycja w której można usłyszeć coś starego ale w nowej wersji.

Wspólpraca:

Michał Winiarek

Muzyka rockowa towarzyszy mi od zawsze. Hobbystycznie gram na gitarze akustycznej, zawodowo programuje, a w ProRocku odpowiedzialny jestem za weekendowe powtórki waszych ulubionych audycji!

Lech Bekulard

Kiedy się kocha muzę to podąża się za nią w różne świata strony. Ja podążam za nią wzdłuż i wszerz kraju nad Wisłą wyrywając prawdę o wykonawcach  z  ich ust przez co noszę miano lotnego reportera. Te zwierzenia można czasem wysłuchać w Radio ProRock ilustrowane muzą tych co się zwierzają. Nie sztuka gonić króliczka ale sztuką jest złapać go. Ja tego króliczka zwanego MUZĄ łapię i podaję na tacy radia ProRock. Uważam, że każda muza jest dobra pod warunkiem, że jest doskonała. Willy Dickson powiedział cyt. „Blues to korzenie a reszta muzyki to owoce”. Staram się zaprezentować w swojej reporterskiej robocie i korzenie i owoce

Przemek „Archibald” Berg

Muzyka niesie mnie na swoich skrzydłach od urodzenia. Jestem z krwi i kości rasowym rockmanem wychowanym na hard rocku i heavy metalu, zwłaszcza latach 70, 80 i 90 – tych. Posiadłem ogromną wiedzę, kształcąc się muzycznie od najmłodszych lat, czytając wszelakie pisma muzyczne, rockowe encyklopedie, śledząc kariery różnych grup rockowych i metalowych tamtych lat, ale i nie tylko, co dość regularnie staram się opisywać w Rockowych Wspominkach. Jestem także muzykiem i gitarzystą heavy metalowym. Grywałem w swoim życiu w wielu projektach muzycznych, a od 22 lat jestem leaderem i założycielem legendarnej już gołdapskiej formacji Togüslav Brandt, z którą wykonujemy rasowego hard rocka o tematyce motocyklowej i nie tylko.

Piotr Wojciechowski

Fotograf od blisko 20 lat współpracujący z najlepszymi klubami muzycznymi we Wrocławiu. Jeden z nielicznych fotoreporterów starej daty publikujący większość zdjęć bez zbędnej obróbki i korekty cyfrowej. W swoim dorobku ma ponad 250 reportaży z koncertów i festiwali muzycznych.

Oskar Średniawa

Jestem uczniem 1 klasy technikum. Od najmłodszych lat, fascynował mnie świat komputerów, moja pasją jest fotografia oraz cyfrowa obróbka zdjęć, od zawsze wiązałem z tym swoją przyszłość. Ta współpraca przy tworzeniu strony radia umożliwia mi poszerzenie moich horyzontów wiedzy.