Henry Kramer

Siemanello. Jestem rozkochanym muzycznie rockmanem wychowanym w klimatach rockowych. Moje życie od zawsze było i jest przepełnione – głównie – hard rockiem oraz heavy metalem. Próbowałem wszystkiego, co związane jest tymi nurtami. Zagłębiałem się w najbardziej odległe, pokręcone i mroczne zakątki, dzięki temu mam swoich ulubieńców rozsianych po całym oceanie metalu, niczym wyspy greckie na Morzu Śródziemnym. Gorąco zapraszam do udziału w moich audycjach autorskich w środy i piątki, zawsze od godziny 22.00. ProRock z Wami!

kontakt: henry.prorock@gmail.com

Piątek 21:00-00:00

W tej audycji usłyszycie przede wszystkim muzykę gitarową, instrumentalną, ale nie tylko! Jest jest prawdziwy gitarowy sztos, w którym prezentuję takich muzyków jak: Steve Vai, Joe Satriani, Zakk Wylde, Gary Moore, John Petrucci, Jimi Hendrix, Eddie Van Halen, Andy Timmons oraz wielu innych. Każda audycja zawiera nowości z tego kręgu muzycznego oraz część poświęconą muzykom polskim.

Wybrane środy 22:00-00:00

To miejsce jest przystanią dla wielbicieli ekstremalnych odmian muzyk metalowej. Ciemna strona Antidotum jest audycją dla Wybrańców, bowiem nie każdy człowiek posiada dar, dzięki któremu może delektować się fenomenem czarnego metalowego rzemiosła. Miłośnicy mrocznych treści poczują się tutaj znakomicie.

Wybrane środy 22:00-00:00

W tej audycji usłyszycie przede wszystkim muzykę gitarową, instrumentalną, ale nie tylko! Jest jest prawdziwy gitarowy sztos, w którym prezentuję takich muzyków jak: Steve Vai, Joe Satriani, Zakk Wylde, Gary Moore, John Petrucci, Jimi Hendrix, Eddie Van Halen, Andy Timmons oraz wielu innych. Każda audycja zawiera nowości z tego kręgu muzycznego oraz część poświęconą muzykom polskim.

Wybrane środy 22:00-00:00

Zapraszam do odbiorników wszystkich fanów „zadoomanego” cyklu, a w nim muzyka, która zabierze nas w ciężkie i monstrualne brzmienia doom, stoner, sludge czy psychodelicznie zakręcone klimaty desert, psychodelic rock. Nie zabraknie fragmentów płyt oraz garści nowości muzycznych z całego świata łącznie z Polską 

Paweł „Pawulon” Mielczarek

Przede wszystkim jestem fanem muzyki. Muzyka towarzyszy mi każdego dnia, jest dla mnie ważna. Uwielbiam jej słuchać. To ona przenosi mnie w inny wymiar i pozwala mi zapomnieć o tym, co tu i teraz. O tym co przyziemne i namacalne. Muzykę odbieram nie tylko narządami słuchu. Pochłaniam ją każdym porem swojego ciała. Rozbieram ją na części pierwsze, analizuję, wyszykuje w niej smakowitych kąsków… Słowem delektuje się nią

kontakt: pawulon.prorock@gmail.com

Wtorek 21:00-23:00

To miejsce jest przystanią dla wielbicieli ekstremalnych odmian muzyk metalowej. Ciemna strona Antidotum jest audycją dla Wybrańców, bowiem nie każdy człowiek posiada dar, dzięki któremu może delektować się fenomenem czarnego metalowego rzemiosła. Miłośnicy mrocznych treści poczują się tutaj znakomicie.

Ireneusz „Iro” Chyła

Jestem melomanem z krwi i kości, fascynuję się muzyką od szóstego roku życia, i nie wyobrażam sobie życia bez niej. Wielbie wiele gatunków poczynając od muzyki klasycznej, poprzez jazz, pop, blues, na rocku i metalu kończąc. Jestem pasjonatem i posiadaczem różnego rodzaju nośników dźwięków, ale przede wszystkim zakochany w płytach winylowych

kontakt: iro.prorock@gmail.com

Sobota 20:00-22:00

W audycji „Polska Krew” ukazuję wszystko to, co wartościowe w rodzimej muzyce. Słuchacze w sobotnich wydaniach usłyszą dawkę porządnego grania z lat 60, 70, 80, 90 ale również najnowsze trendy godne uwagi. Jako prowadzący wyznaje zasadę, że muzyka łączy pokolenia, a przede wszystkim jest pozbawiona wszelkich barier. Audycja ” Polska Krew ” to nie tylko prowadzący czy ludzie radia, mój sobotni wieczór to przede wszystkim słuchacze i wspaniała korelacja z Nimi, to od słuchaczy czerpię motywację, chęć zasiadania w sobotnie wieczory oraz poznaję muzyczne rejony, w których wcześniej nie było mi dane obcować. Cytując tekst mojego idola Kazimierza Staszewskiego „… gdyby nie było Was nie byłoby nas…”

Marek „Ash” Kujawski

Muzyki świadomie słucham od połowy lat 80-tych. Są to szeroko zakrojone obszary metalu, ale zdarza się, że sięgam również po artystów po prostu rockowych.
Muzyka jest dla mnie nie tylko dźwiękami, ale czymś więcej. Dostrzegam w niej harmonię, dzięki której nie tylko ją słyszę, ale też czuję bliżej nieokreślonymi zmysłami.
Patrzę też na muzykę z perspektywy czasu, przyglądając się jej stopniowej ewolucji.
Lubię się też dzielić tym, co usłyszę, a prowadzenie audycji w Radiu ProRock pozwala mi na realizację swoich pasji.

kontakt: marek.prorock@gmail.com

Czwartek 22:00-00:00

W audycji Metalove Serce usłyszycie muzykę metalową, którą cenię najbardziej. A przede wszystkim sięgającą swymi korzeniami do czasów, w których się wychowałem,
a w zamkniętym pokoju krzyczałem „Under Jolly Rogeeeeer” czy „Metal Heart”.
Teraz, gdy wiele z tych utworów ma już 20, 30 lub więcej lat, mam wrażenie, że trzeba je na nowo wydobyć na powierzchnię, żeby nie pokryła ich grubsza warstwa kurzu.
Nie zabraknie też kompozycji bardziej współczesnych, a także nowości, na które wszyscy czekamy z zapartym tchem. Pojawią się też kąciki tematyczne:
Przekrój twórczości zespołów istniejących od dość dawna, w którym usłyszycie numery z początków, środkowego okresu działalności i coś z najnowszych dokonań danego bandu;
Człowiek 1000 i jednej kapeli – tu przedstawiać będę sylwetki muzyków, którzy na przestrzeni lat, lub jednocześnie maczali palce w wielu różnorodnych projektach muzycznych.
Co w głośnikach to i w sercu. Metal Heart!

Łukasz „Ch-Fu” Szewczyk

Muzyka jest moją największą życiową pasją, ucieczką, kochanką. Przez 12 lat wydawałem pismo „Kulturka”, w którym to oczywiście muzyka odgrywała najważniejszą rolę. Organizowałem koncerty, wystawy i seanse filmowe. Byłem wice prezesem Stowarzyszenia „Kolektyw Twórczy Sochaczew”. Przez ponad 2 lata na antenie Radio Sochaczew prowadziłem własną autorską audycję („Kulturka Musi Być”), w ramach której zapraszałem różne zespoły i artystów związanych ze sceną muzyczną, którzy przedstawiali swoje muzyczne inspiracje. Wśród nich m.in.: Dezerter, Żywiołak, Robert Brylewski, Świetliki, Merkabah, Antigama, czy Minetaur. Teraz od ponad trzech lat jestem z Wami Drodzy Prorockowicze i mam nadzieję, że ta nasza wspólna przygoda potrwa jak najdłużej.

kontakt: ch-fu.prorock@gmail.com

Środa 20:00-22:00

„On The Road” to audycja nie tylko dla podróżników i ludzi będących ciągle w drodze, ale również poszukiwaczy nowych muzycznych wrażeń.
Usłyszysz tutaj muzykę z różnych muzycznych krain: od desert- stoner rocka, przez rock alternatywny, post-punk, new wave, noise, industrial i wszystkiego co rockowe. Wszyscy jesteśmy w ciągłej drodze, podróży, mkniemy gdzieś niczym widma, przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Audycja „On the Road” jest właśnie dla Was, wiecznych podróżników, którzy nie potrafią ustać w miejscu. Dla Was, którzy poszukujecie, szukacie nie tylko własnego miejsca na tej planecie, ale również nowych wyzwań i wrażeń zmysłowych. Poszukujecie nowej muzyki, nowych dźwięków. Mam nadzieję, że dzięki mojej audycji wiele dla siebie odkryjecie.

Marcin „Lothar” Mlek

Muzyki słucham od dziecka. Pamiętam jak, z wypiekami na twarzy, wsłuchiwałem się w dźwięki płynące z analogowych płyt (potem kaset i cd). Pomyślałem o tym, aby samemu spróbować tworzyć muzykę. Zaczynałem do perkusji, ale ostatecznie wylądowałem na gitarze. Poza grą w zespole zawsze myślałem jakby to było fajnie mieć swoją audycję w radiu. I spełniło się – grałem w kilku stacjach radiowych aż dotarłem do Radia ProRock. Moim celem i pragnieniem jest danie ludziom radości oraz przyjemności poprzez prezentację bardziej i mniej znanych zespołów i artystów.

kontakt: lothar.prorock@gmail.com

Wtorek 19:00-21:00

Jak wskazuje sama nazwa jest to audycja skierowana do fanów thrash metalu (ale nie tylko). Słuchacze znajdą tu też death metal, klasyczny heavy metal, grind itp. Dwie godziny metalowego łojenia, które na pewno pobudzą Was do kiwania głową (czy też headbangingiem) i przytupywania nóżką

Piątek 20:00-22:00

To audycja adresowana dla miłośników muzyki z krainy łagodności. Znajdziemy w niej zarówno klasyków rocka progresywnego jak i nowych, obiecujących artystów i zespołów. Jeśli chcecie odpocząć, zrelaksować się i odpłynąć gdzieś w nieznane to Progesteron Wam to zapewni.

Piotr „Lestat” Koc

Programista, wędrowiec, wielbiciel fantastyki wszelakiej i miłośnik różnorodnego metalu. Mocnej muzyki słucha już dwie dekady, od około 5 lat zafascynowany odkrywaniem mniej popularnych zespołów. Od 2021 roku dzieli się swoimi znaleziskami w ramach projektu @CotygodniowaPlaylistaMetalowa. Do Radia ProRock wnieść chce właśnie tę pasję odkrywania ciężkich brzmień, które jeszcze nie przebiły się do metalowego mainstreamu.

kontakt: lestat.prorock@gmail.com

Poniedziałek 20:00-22:00

Poniedziałkowa audycja dla tych, którzy nie ograniczają się do rzeczy już wcześniej słyszanych. Zabieramy słuchaczy z dala od głównych dróg, szlakiem mniej ogranego metalu wszelkich odmian. Uważasz, że ten gatunek niczym Cię już nie zaskoczy? Znasz na pamięć dyskografię ulubionej kapeli i pragniesz odmiany? A może po prostu masz w sobie ciekawość i ducha odkrywcy? Posłuchaj – a znajdziesz coś dla siebie.

Paweł Kardis

Muzyka dla mnie jest czymś większym niż pasja…Jestem nie tylko jej słuchaczem, a i twórcą. Gram na perkusji większą część mojego życia i nie wyobrażam sobie życia bez medytacji przy instrumencie. Na swoich audycjach będę przekazywał emocje, które towarzyszą mi przy każdym dźwięku tej wspaniałej muzyki, również opowiem o tym jak poznałem ten albo inny utwór. Jako wieloletni fan gatunku, jestem w stanie zanurzyć się w świat fantastycznych opowieści, epickich bitew i potężnych hymnów, które definiują ten niezwykły gatunek. 

kontakt: kardis.prorock@gmail.com

Niedziela 21:00-23:00

To audycja dedykowana wszystkim fanom power metalu, którzy pragną wyruszyć w niezapomnianą podróż przez krainę muzycznych przygód i fantastycznych historii. W każdym odcinku zapraszamy Was do wcielenia się w rolę bohaterów metalowego świata, gdzie smoki tańczą w płomieniach, rycerze walczą z potworami, a epickie bitwy odbywają się na polach dźwięku. Tu każda melodia to opowieść o odwadze, przyjaźni i potędze ludzkiego ducha.

Piotr „Crow” Mikołajczyk

Rocka słucham cale życie. W brzmieniu gitary zakochałem się po obejrzeniu teledysku Stevego Vaya  „For the love of god”. Od kiedy przestałem grac na gitarze zacząłem grac na dobre w radio aby wypełnić swoja tęsknotę za muzyka. Na chwilę obecną moją miłością są covery.

kontakt: piotrcrow@gmail.com

 

„Upside down” to audycja w której można usłyszeć coś starego ale w nowej wersji.

Wspólpraca:

Michał Winiarek

Muzyka rockowa towarzyszy mi od zawsze. Hobbystycznie gram na gitarze akustycznej, zawodowo programuje, a w ProRocku odpowiedzialny jestem za weekendowe powtórki waszych ulubionych audycji!

Lech Bekulard

Kiedy się kocha muzę to podąża się za nią w różne świata strony. Ja podążam za nią wzdłuż i wszerz kraju nad Wisłą wyrywając prawdę o wykonawcach  z  ich ust przez co noszę miano lotnego reportera. Te zwierzenia można czasem wysłuchać w Radio ProRock ilustrowane muzą tych co się zwierzają. Nie sztuka gonić króliczka ale sztuką jest złapać go. Ja tego króliczka zwanego MUZĄ łapię i podaję na tacy radia ProRock. Uważam, że każda muza jest dobra pod warunkiem, że jest doskonała. Willy Dickson powiedział cyt. „Blues to korzenie a reszta muzyki to owoce”. Staram się zaprezentować w swojej reporterskiej robocie i korzenie i owoce

Przemek „Archibald” Berg

Muzyka niesie mnie na swoich skrzydłach od urodzenia. Jestem z krwi i kości rasowym rockmanem wychowanym na hard rocku i heavy metalu, zwłaszcza latach 70, 80 i 90 – tych. Posiadłem ogromną wiedzę, kształcąc się muzycznie od najmłodszych lat, czytając wszelakie pisma muzyczne, rockowe encyklopedie, śledząc kariery różnych grup rockowych i metalowych tamtych lat, ale i nie tylko, co dość regularnie staram się opisywać w Rockowych Wspominkach. Jestem także muzykiem i gitarzystą heavy metalowym. Grywałem w swoim życiu w wielu projektach muzycznych, a od 22 lat jestem leaderem i założycielem legendarnej już gołdapskiej formacji Togüslav Brandt, z którą wykonujemy rasowego hard rocka o tematyce motocyklowej i nie tylko.

Piotr Wojciechowski

Fotograf od blisko 20 lat współpracujący z najlepszymi klubami muzycznymi we Wrocławiu. Jeden z nielicznych fotoreporterów starej daty publikujący większość zdjęć bez zbędnej obróbki i korekty cyfrowej. W swoim dorobku ma ponad 250 reportaży z koncertów i festiwali muzycznych.

Oskar Średniawa

Jestem uczniem 1 klasy technikum. Od najmłodszych lat, fascynował mnie świat komputerów, moja pasją jest fotografia oraz cyfrowa obróbka zdjęć, od zawsze wiązałem z tym swoją przyszłość. Ta współpraca przy tworzeniu strony radia umożliwia mi poszerzenie moich horyzontów wiedzy.